Mikroskopik
TESE

Sperm Hiç Yoksa Ne Yapılır ?

Testis biyopsileri

Testis biyopsileri sperm elde edilemeyen hastalarda uygulanıyor. Testis biyopsileri artık mikroskobik olarak yapılıyor, bu sayede doktor testisin içini çok rahat bir şekilde görebiliyor. Mikroskop altında bakıldığında saç kılından daha ince olan tubuluslar çok net gözüküyor. Böylece doktor sadece içinde sperm olan belirgin dolgun olan dokuyu alıyor ve embriyolog hemen o anda dokuda sperm mevcutsa tespit ediyor. Biz buna Micro-tese diyoruz. Bütün bunlardan sonra spermin canlılık testleri değerlendirilebilir. Morfolojik yapısı değerlendirilir ve içlerinden en uygun olanları mikroenjeksiyon için kullanılır.

cenkgurbuz-mikroskopik-tese
cenkgurbuz-mikroskopik-tese2

Mikroskopik TESE ameliyatı genel, veya bolgesel anestezi altında yapılabilir. Skrotum (torba) orta hattan 4 cm lik bir kesi yapılırak testislere ulaşılır ve testisler skrotum dışına çıkartılır. Operasyon mikroskobu ile 15-25 kat büyütme altında sperm bulma olasılığı yüksek olan seçilerek küçük parçalar alınır. Sperm bulunamazsa diğer testisde işleme devam edilir.Testis üzerinde yapılan kesi emilebilen bir sütur ile kapatılır. Skrotum katları emilebilen bir sütur ile kapatılıp işleme son verilir.

Sizi Aramamızı İstermisiniz

Herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

Rahatsızlığınız ile ilgili merak ettikleriniz için veya randevu almak istiyorsanız. İletişim bilgilerinizi bize gönderin biz sizi arayalım.
Acil Çağrı

Acil bir durumda soru sormaktan çekinmeyin.