Mesaneye Botoks
                    Uygulaması

Mesaneye Botoks Uygulaması

Kime uygun

İstemsiz mesane aşırı kasılmalarına bağlı idrar sorunu yaşayanlar (idrar kaçırma yada kontrolsüz sıkışma )

Ağızdan alınan ilaçların yan etkisinden dolayı ya da etkisizliğinden dolayı  ilaç alamayanlar

Uygulama

mesaneye-botoks
mesaneye-botoks2

Öncelikle endoskopik bir cihazla (sistoskop) mesaneye girilmekte ve sistoskopun bir kanalından mesaneye ilerletilen endoskopik bir iğne aracılığıyla mesane düz kası içine, yirmi ayrı noktaya her noktaya  birer ml olmak üzere toplam 200 ünite botulinum toksini enjekte edilmektedir. 100 ünite botulinum toksini 10 ml serum fizyolojikle sulandırılmaktadır. (Şekil 1-2 )

Botoks uygulaması sırasında hastalarda idrar yolu mikrobik iltihabı olmamalıdır ya da olan iltihap antibiyotikle tedavi edilmiş olmalıdır.

Uygulama endoskopik (kapalı) bir girişimle ameliyathane şartlarında ve sıklıkla hafif bir anestezi altında gerçekleştirilmekte ve 10 -15 dakika kadar sürmektedir.

Uygulama sonrası hasta birkaç saat hastanede kalmakta ve daha sonra evine gönderilmektedir.

Mesanesinde kontrolsüz kasılmalara bağlı idrar kaçıran hastalarda,  mesaneye botoks uygulanması sonrası idrar kaçırma çoğunlukla kaybolmakta ve bu etki hastadan hastaya değişmek kaydıyla 8 ay  ile 12 ay arasında devam etmektedir. Etki süresi sona erdiğinde botoks uygulamasını tekrarlamak gerekebilir.

Sizi Aramamızı İstermisiniz

Herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

Rahatsızlığınız ile ilgili merak ettikleriniz için veya randevu almak istiyorsanız. İletişim bilgilerinizi bize gönderin biz sizi arayalım.
Acil Çağrı

Acil bir durumda soru sormaktan çekinmeyin.